დღე დადებითად აისახება სასწორისა და მშვილდოსნის ნიშნებზე. შედარებით დაძაბულია…
პედიატრი, პროფესორი ფიქრია ჟვანია გადაცემაში „პირადი ექიმი მარი მალაზონია“ ბავშვებში ხველის წამლის მიღებასთან დაკავშირებით საუბრობს.
დღეს ღამე წითელი ცხენის წელი დგება – როგორ შევხვდეთ და რა რიტუალი უნდა შევასრულოთ
თეონა ცირამუა შვილების ვიდეოს გვიზიარებს.
მარიამ როინიშვილი უსაყვარლესი კირას ახალ კადრებს გვიზიარებს.
„თეგეტა გრინ პლანეტი“ 2022 წლიდან ფუნქციონირებს.
პატარა მათე გაქრისტიანდა.
საანგარიშო პერიოდში საქართველოდან საზღვარგარეთ 31.2 მლნ აშშ დოლარი გადაირიცხა.
ახალაიას 4 ოქტომბრის საქმეზე ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე მუხლის პირველი ნაწილით ჯგუფური ძალადობის ორგანიზება და ხელმძღვანელობა წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
Heineken გლობალურად დაახლოებით 87 000 ადამიანს ასაქმებს
სულიკაშვილს კანონით გათვალისწინებული უფლებები ჩამოერთვა, მათ შორის, მანქანის მართვისა და საჯარო ხელისუფლებაში საქმიანობა.
როგორც სახალხო დამცველი აღნიშნავს, წარმოდგენილი საკანონმდებლო ცვლილებები შესაძლოა, წინააღმდეგობაში მოვიდეს როგორც გამოხატვის თავისუფლების დაცვის საერთაშორისო სტანდარტებთან, ისე საქართველოს კონსტიტუციასთან.
„რა კარგი ხმა გაქვს, ბექნუ მეცეკვე, მოდი”
ამის შესახებ შინაგან საქმეთა მინისტრმა განაცხადა.
პროგრამაზე სწავლის მსურველებმა 22 თებერვლამდე უნდა გაიარონ რეგისტრაცია.
პრემიერ-მინისტრი რუსეთთან დიპლომატიური ურთიერთობისა და რუსეთსა და საქართველოს შორის სარკინიგზო მიმოსვლის შესაძლო აღდგენის შესახებ გავრცელებულ ცნობებს გამოეხმაურა.
„ცვლილება არ შეხებია პროექტის ბიუჯეტსა და შესრულების ვადას“
პროექტი მოიცავს მიწისქვეშა გვირაბებს, რომლებიც სპეციალურად ელექტრომობილებისთვის, მათ შორის Tesla-ს ავტომობილებისთვის იქნება გათვლილი
ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ იმ სატელევიზიო დებატებთან დაკავშირებით განაცხადა, რომლის თემა საქართველოს ევროინტეგრაციაა.
ასე მიმართა თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა, ბაჩო ახალაიამ თბილისის საქალაქო სასამართლოში მოსამართლე ლევან გელოვანს.
შინაური ცხოველები რეკლამებში „ფარული მოტივებისგან თავისუფალ“ სუბიექტებად აღიქმებიან.
„ძალიან მკაფიოდ ითქვა, რომ არც ერთი საერთაშორისო დონეზე აკრძალული ნივთიერება არ ყოფილა გამოყენებული შეკრების დაშლის დროს.“
ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
ცვლილებები იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის წევრებს კომიტეტის თავმჯდომარემ, არჩილ გორდულაძემ გააცნო.
იშვიათად თუ ერწყმის ხოლმე მუსიკა და ვიდეორგოლები, ამ შემთხვევაში ნამდვილად შედგა…
Hello Kitty გლობალურ მარკეტინგულ ფენომენს წარმოადგენს.
„სასამართლო პროცესზე წარმოდგენილი იქნებიან ის ექსპერტები, რომლებმაც გასცეს შესაბამისი დასკვნები და დაიკითხებიან სასამართლოს წინაშეც“
ამის შესახებ „გახარია საქართველოსთვის“ დეპუტატმა, გიგა ფარულავამ განაცხადა.
ზუკა ხუციშვილმა „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „ასე მღერიან საქართველოში“ შეასრულა რუსა მორჩილაძის „შენზე ფიქრი“, რომელიც მისი სასიმღერო კარიერის დასაწყისს უკავშირდება.
ამის შესახებ საია-ს თავმჯდომარემ, თამარ ონიანმა განაცხადა.
„თუ დაშორებას თან ახლავს დაძაბული, ჩხუბითა და დაუსრულებელი კონფლიქტებით სავსე გარემო, ბავშვი ამას შინაგანად განიცდის…“
მარიამ ქვრივიშვილმა ხაზი გაუსვა პროგრამის „აწარმოე საქართველოში“ მნიშვნელობას ქვეყნის ეკონომიკისთვის.
კომერციული სარეკლამო შემოსავალი კომერციულ რეკლამას, სპონსორობას, პროდუქტის განთავსებას, ტელეშოპინგსა და კომერციულ განცხადებებს მოიცავს.
ეს იქნება ძალიან მნიშვნელოვანი 2 კვირა ყველასთვის, როდესაც ფორმირდება განსაკუთრებული ენერგეტიკული სივრცე.
ცოცხალ ლეგენდასთან ჩავწერე დუეტი და ძალიან მალე იხილავთ ეკრანზე…
ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ დეპუტატმა, თენგიზ შარმანაშვილმა განაცხადა.
შეთავაზება არ ვრცელდება Apple Pay/ Google Pay გადახდებზე.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორად ვლადიმერ კონსტანტინიდი დაინიშნა.
ეკონომიკის მინისტრი ხაზს უსვამს ქვეყანაში არსებულ თავისუფალ საინვესტიციო და ბიზნესგარემოს.
„ვიზიტის ფარგლებში, მაკა ბოჭორიშვილი შეხვედრას გამართავს სლოვაკეთის რესპუბლიკის საგარეო და ევროპულ საქმეთა მინისტრთან“
გამოცემას თან ერთვის ქართული მუსიკალური ფოკლორისა და საგალობლების 2491 ნიმუში.
ორი ქვეყნის დედაქალაქებს შორის სულ რვა ავიარეისის განხორციელება იგეგმება.
ლადო ბურდული ამერიკელ მეუღლესთან ერთად ნიუ იორკში გადაღებულ მხიარულ ფოტოს გვიზიარებს და წერს, რომ ყველაფერი კარგად იქნება: „მოგესალმებით ნიუ იორკიდან საქართველოს. ყველაფერი იქნება კარგად, საქართველო და თუ არ იქნება… ისევ გამოვიყვანთ!!!გაგვიმარჯოს!..“
მათმა დუეტმა დიდი გამოხმაურება გამოიწვია სოციალურ ქსელში.
დერმატოლოგი ვერიკო აბრალავა ხშირად დასმულ კითხვას პასუხობს.
გარდა იმისა, რომ ყველასთვის საყვარელი მომღერალია, არის გენიალური ადამიანი….
მარიამ ქვრივიშვილის ინფორმაციით, კვლევამ გაასაჯაროვა საზღვრიდან დახლამდე 86%-იანი ფასნამატი.
სამი თვის გათხოვილი ვიყავი, როცა ჩემი მეუღლე ანალიზებზე გაიქცა
გია სურამელაშვილმა დაბადების დღე დაგვიანებით „დღის პოსტში“ აღნიშნა. მას ტორტი მიართვეს და სანთლები ჩააქრობინეს.
მომღერალ სტეფანე მღებრიშვილის კონცერტი ყოველთვის ანშლაგით ტარდება, სადაც მსმენელი საყვარელი სიმღერების მოსმენის პარალელურად, დაუვიწყარ წუთებს ერთად იზიარებს.
მინისტრის განცხადებით, ვაშინგტონში უკვე გაიმართა განხილვები საქართველოსთან დაკავშირებით და იგეგმება კონკრეტული ნაბიჯების გადადგმა ორმხრივი ურთიერთობების გადახედვის მიზნით.
ნათია გურეშიძე სოციალურ ქსელში ვიდეოებს გვიზიარებს, რომლებიც „შატო გელათში“ მომღერალ ანრი ჯოხაძის კონცერტზე არის გადაღებული.
როგორც გადაცემა „კურიერი პიესის“ წამყვანები აცხადებენ, საქმეში გაჩნდა ახალი მტკიცებულებები, რომელიც ახალგაზრდა მასწავლებლის მკვლელობაში ბრალდებულებს ფაშისტური იდეოლოგიის დაჯგუფებასთან აკავშირებს.
ცნობისთვის, მსახიობი ზურა ბერიკაშვილი 2024 წელს, 55 წლის ასაკში გარდაიცვალა.
„საქართველო მზადაა ამერიკის შეერთებული შტატებთან ურთიერთობების განახლებისთვის“ – მაკა ბოჭორიშვილი
გვანცა დარასელიას ულამაზესი გოგონა ლილე 9 წლის გახდა.